دژ اسرائیل در حال فرو ریختن است
55 بازدید
مصاحبه کننده : خبرگزاری فارس
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : قم
تاریخ نشر : Jul 27 2011 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0
نسخه چاپيارسال به دوستان
عبدی‌پور در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
دژ اسرائیل در حال فرو ریختن است

خبرگزاری فارس: کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: امروز آن آرامش خاطر و ساحل آرامشی که تصور می‌شد اسرائیل توانسته دژ مستحکمی برای یهودیان ایجاد کند از بین رفته و این هشداری به حکومت‌های استکباری است که وقتی می‌خواهند به زور حقوق ملتی را از بین برده و تغییراتی را در این کشورها ایجاد کنند، این تحولات در کشور آنها ایجاد خواهد شد و این تغییرات نوید این را خواهد داد که روزی آمریکایی‌ها باید تغییرات اساسی داده و اینجا محل امنی برای آنها نخواهد بود.

خبرگزاری فارس: دژ اسرائیل در حال فرو ریختن است

حسن عبدی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم در مورد حملات رژیم صهیونیستی به سرزمین‌های اشغالی در آستانه روز قدس، این مسئله را مسبوق به سابقه دانست و اظهار داشت: رژیم صهیونیستی معمولا در آستانه روز قدس دنبال بهانه و ماجراجویی است تا شرایط منطقه را بهم ریخته و با حملات موشکی و عملیات تروریستی مانع از قیام مردمی در فلسطین اشغالی شود.
وی با متفاوت توصیف کردن شرایط امسال نسبت به گذشته افزود: ناامیدی و نگرانی جدی رژیم صهیونیستی شرایطی است که در اطراف آنها رقم خورده؛ شرایطی که هیچ‌گاه تصور آن را نمی‌کردند.
کارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: بیداری ملت‌ها به طور حتم تاثیرات مثبتی برای حمایت از جریان مقاومت دارد و مدیریت صحنه، کاری است که عوامل رژیم صهیونیستی در منطقه، آمریکا و استکبار به دنبال آن هستند تا ضمن توجه نسبی به خواسته مردم تلاش کنند این خشونت‌ها و اعتراضات به شکلی پر و بال رژیم صهیونیستی را نگیرد اما حقیقت این است که اینگونه نیست و در روزهای اخیر شاهد بودیم مصری‌ها به خود جسارت داده و مقابل سفارت اسرائیل در قاهره جمع شدند.
وی با اشاره به حضور بازیگران بی‌شمار و متعدد در خاورمیانه، بر وقوع انقلاب‌های بعدی مردم این مناطق تاکید کرد و گفت: تجربه انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که بعد از هر پیروزی اولیه‌ای عناصر نفوذی که به شکلی وابستگی‌هایی به غربی‌ها دارند در صحنه حضور پیدا می‌کنند تا مبادا آسیبی به منافع غرب وارد شود.
عبدی‌پور تصریح کرد: بنابر این، این بیداری ملت‌ها باید تداوم پیدا کند تا شاهد انقلاب‌های بعدی در مصر و تونس باشیم در غیر این صورت این قیام‌ها به شکلی مدیریت می‌شود تا با ایجاد اختلافات داخلی مانع از تحقق خواسته‌های حقیقی مردم شوند.
وی بیان کرد: البته این مقدار پیروزی‌ها بسیار مهم است اما تا زمانی که مردم خودشان سرنوشت خودشان را به دست نگیرند و رهبرانشان را انتخاب نکنند باید نگران بود که این حرکت‌ها و انقلاب‌ها توسط عوامل غربی مصادره شود و به همین دلیل ما نیازمند بیداری رهبران این حرکت‌ها هستیم که متوجه باشند غربی‌ها دوستان آنها نیستند که اگر اینگونه بود، تناقض‌آمیز در مسئله منطقه بحرین و یمن وارد نمی‌شدند.
این کارشناس مسائل خاورمیانه خاطرنشان کرد: امروز جبهه مقاومت می‌توانست شکل بزرگتری به خود بگیرد و آنها که در خط مقاومت و ملت‌های بیدار هستند، حضور چشمگیرتری در عرصه داشته باشند اما حضور فعال دیپلماسی غربی سبب شده در سوریه مشکلاتی داشته باشیم و در مصر هم حکومت مصر به شکلی سیطره خود را حفظ کرده و حتی برخی سناریوها از همکاری بخش نظامی حاکم در مصر با اسرائیل خبر می‌دهند.
وی ابراز داشت: ما نیازمند تشکیل جبهه مقاومت و بیداری در سطح رهبران هستیم تا بتوانند لایه‌های بعدی حرکت را پیش‌بینی کنند و با همه اختلاف سلیقه‌ها در حوزه مقاومت و بیداری در یکسری امور به صورت متحد موضع‌گیری‌هایی داشته باشند که یکی از آن مسائل توجه جدی به فلسطین، نهضت مقاومت کشورهای اسلامی، همبستگی با آنها و شناخت دشمن است که باید به صوت جدی بررسی شود و متناسب با هر حوزه و منطقه‌ای آن دست‌های پنهان شناسایی شوند تا حرکت مردمی برای منافع غربی مصادره نشود.
عبدی‌پور تصریح کرد: به نظر می‌رسد در شرایط جدید پیچیدگی‌های زیادی می‌بینیم که با هوشیاری و حرکت دیپلماسی قوی‌تری که جمهوری اسلامی باید نشان بدهد، این شرایط آسان شود.
وی با اشاره به پروژه ایران هراسی در کشورهای عربی گفت: این مسئله سبب شده تا رابطه حکومت‌ها با ایران خدشه‌دار شود اما واقعیت این است که ملت‌های منطقه از انقلاب اسلامی الگو گرفته و این بیداری امروز مدیون پایداری ملت ایران، جبهه مقاومت در لبنان، سوریه و فلسطین است.
این کارشناس سیاسی با اشاره به شرایط سوریه اذعان کرد: این دستاورد بزرگ که همان الگوگیری از انقلاب ایران است را باید دوباره تشدید کرد؛ هیچ اتفاقی نیفتاده و سوریه می‌تواند مقاوم باشد ولی باید کمک کرد تا این کشور را از این بحران و تحریم‌ها و بزرگنمایی‌هایی که غرب ایجاد می‌کند نجات دهیم.
وی با بیان اینکه ما باید تحرکات بیشتری داشته باشیم اظهار داشت: غربی‌ها توانستند روی ترکیه تاثیر گذاشته و یک جریان جدید اسلام سکولاری اسلامی که با آمریکا و اسرائیل می‌تواند ارتباط داشته باشد را تبلیغ کرده و آن اسلامی که بیداری و مقاومت در آن است را کنار بگذارند و به شکلی این حرکت‌ها را در حداقل دستاوردها متوقف کنند.
عبدی‌پور ادامه داد: آنها امروز فهمیدند نمی‌توانند مانع بیداری و برآورده شدن خواسته‌های اولیه مردم شوند اما موفقیت‌های مردم بستگی به هوشیاری رهبرانشان دارد که بدانند با چه کسانی همکاری می‌کنند و دنبال چه چیزی هستند.
وی بیان کرد: امروز اسرائیل به شکلی در محاصره افتاده که این خفت باید برجسته شده و این پیروزی بزر‌گنمایی شود تا در روز قدس مردم شاخ آفریقا آزادانه و راحت بر سرنوشت خود مسلط باشند و بدانند که نباید مسیر خودشان را از جبهه مقاومت جدا کنند که اگر اینها در یک جبهه بزرگ قرار گیرند مسئله فلسطین زودتر از آنکه تصور می‌کردیم، اتفاق می‌افتد.
کارشناس مسائل خاورمیانه عنوان کرد: رژیم صهیونیستی در آستانه فروپاشی است مگر آنکه ملت‌ها نتوانند انقلاب خود را مدیریت کنند و به کمترین خواسته که تغییر ظاهری دیکتاتورهاست قانع باشند که با پیچیده شدن مدیریت سیاسی در جوامع وابسته بعد از مدتی تغییر محسوسی را شاهد نخواهیم بود.
وی مهم‌ترین مسئله جهان را روز قدس و حمایت از ملت مظلوم منطقه دانست و افزود: همه اینها در راستای یک هدف و آن ایستادگی برابر استکبار و عوامل و ایادی آن است.
عبدی‌پور خاطرنشان کرد: امروز دشمن منتظر است انحرافی در انقلاب‌ها ایجاد شود و این نیاز به هوشیاری دارد که در انقلاب‌های بعدی همانند انقلاب اسلامی ایران که تلاش شد تحولات دیگری را ایجاد کنند اما با هوشیاری این توطئه‌ها خنثی شد، مردم و رهبران این خیزش‌ها نیز هوشیار باشند.
وی در مورد پیروزی مردم لیبی بر قذافی گفت: پیروزی مردم لیبی فصل جدیدی در کشورهای شاخ آفریقا خواهد بود اما باید دید رهبران این حرکت که با حمایت ناتو حلقه محاصره را تنگ کردند تا چه اندازه خود را مدیون می‌دانند چرا که به نظر می‌رسد این همراهی، یکی از فاکتورهای کنار آمدن با رژیم صهیونیستی باشد.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: باید در روزهای آینده شاهد باشیم که دولت جدید چه سیاست‌هایی را اتخاذ می‌کند اما بی‌شک ملت‌ها همگام خواهند بود و این همراهی تاثیر مستقیمی بر روی ملت‌های انقلابی که امیدوارانه‌تر به حرکت‌های خود نگاه می‌کنند، خواهد داشت.
وی با اشاره به شرایط کشورهایی چون سوریه و تاثیر غرب بر ترکیه خواستار باز شدن جبهه بزرگتری از مقاومت شد و گفت: تحقق این مسئله نیاز به تبلیغات و هماهنگی دارد و به طور قطع روزهای خوبی را در آینده شاهد خواهیم بود و امسال راهپیمایی‌ها فراگیرتر خواهد شد و همه اینها نشان‌دهنده آن است که مردم هزینه مقاومت و پایداری را که دادند به عنوان دستاورد می‌گیرند.
وی در خصوص وضعیت امروز رژیم صهیونیستی با توجه به پیروزی مردم لیبی و انقلاب‌های بحرین و یمن و ... اظهار کرد: امروز آن آرامش خاطر و ساحل آرامشی که تصور می‌شد اسرائیل توانسته دژ مستحکمی برای یهودیان ایجاد بکند از بین رفته و این هشداری به حکومت‌های استکباری است که وقتی می‌خواهند به زور حقوق ملتی را از بین برده و تغییراتی را در این کشورها ایجاد کنند، این تحولات در کشور آنها ایجاد خواهد شد و این تغییرات نوید این را خواهد داد که روزی آمریکایی‌ها باید تغییرات اساسی داده و اینجا محل امنی برای آنها نخواهد بود.
کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به هراس رژیم صهیونیستی از وضعیت منطقه و انقلاب‌های مردمی در کشورهای اسلامی گفت: در سطح بین‌المللی شاهد هستیم که صهیونیست‌ها صاحبان قدرتی هستند که بخشی از مشکلات مردم آمریکا و اروپا ناشی از فاصله طبقاتی است که بنگاه‌های زیر نظر این افراد به وجود آوردند.
وی ابراز امیدواری کرد ملت‌های مظلوم و مستضعف اروپا باید متوجه شوند که رژیم صهیونیستی عامل بحران‌های اقتصادی و فشارهای طبقاتی و مشکلات عدیده‌ای است که امروز بخشی از آنها ظاهر شده و همه اینها مخاطرات جدی هستند که عوامل آنها و رژیم صهیونیستی را در سراسر جهان تهدید می‌کند.
عبدی‌پور افزود: امید است ملت‌های اسلامی بتوانند این موفقیت‌ها را درست مدیریت کنند و بدانند که مقاومت سخت خواهد بود اما نتایج شیرینی در پی خواهد داشت.
به گفته وی تشکیل جبهه بزرگ مقاومت و بیداری توسط رهبران حرکت‌های اسلامی نقطه وحدت بخش برای مردم فلسطین به منظور نابودی اسرائیل خواهد بود ضمن آنکه نباید نقش دیپلماسی فعال ایران و همکاری کشورهای دوست و رهبران کشورهای انقلابی را برای تغییر شرایط جهان اسلام نادیده گرفت بلکه باید کمک کرد رهبران و مردم کشورهای انقلابی به سطح بالایی برسند که بتوانند پشت صحنه انقلاب‌های خود را ببینند و کسانی که در صدد انحراف این انقلاب‌ها هستند را بشناسند.
این کارشناس سیاسی تاکید کرد: امسال راهپیمایی روز قدس با خبرهای خوشی همراه خواهد بود و به نظر می‌رسد کانون توجهات در راهپیمایی امسال، قدس باشد.
وی افزود: این باور که می‌توان رژیم‌های غاصب و ظالمی که 30 سال بر مردم حکومت می‌کردند را از بین برد، شجاعت و جسارت ملت‌های اسلامی را بالا برده و سبب شور و شعف زیادی در آنها شده است.
عبدی‌پور خاطرنشان کرد: روز قدس باید طوری برگزار شود که اسرائیل جرات اقدامات یک طرفانه را نداشته باشد و اینکه دولت‌های وابسته با سکوت خود دست این رژیم را باز گذاشتند تا هر زمان که بخواهد اقدام نظامی انجام بدهد، نقطه ننگینی برای آنها است.
وی افزود: حضور ملت‌ها این پیام را برای اسرائیل خواهد داشت که نتواند به راحتی دست به این اقدامات بزند ضمن آنکه این انقلاب‌ها و نتیجه‌بخش بودن آنها، سبب شادابی و تحرک ملت‌های انقلابی و فشار سیاسی بر اسرائیل خواهد شد.
کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اختلافات موجود بین سران رژیم صهیونیستی پس از به ثمر رسیدن انقلاب‌های مردمی و نیز تغییر نگرش یهودیان نسبت به سیاست‌های اسرائیل گفت: در سطح سران رژیم غاصب صهیونیستی و نیز یهودیان اختلافاتی هست که اشعار دارد بر اینکه این نگاه خصمانه بین سران رژیم باید تغییر کند، چون آینده خود را در خطر می‌بینند.
وی تصریح کرد: این فشار درونی جدی است که آنها سیاست‌های اسرائیل را قبول ندارند و به خاطر اینکه آینده خود را در خطر می‌بینند انتظار دارند تغییراتی از جنس تغییرات به وجود آمده به شکل بنیادین داشته باشند و امید است این نوید را بدهد که فلسطینیان و یهودیان در آینده نزدیک در کنار هم انتخابات جدیدی داشته باشند و عناصر سرسپرده منطقه را برای همیشه طرد کنند و اینکه رژیم صهیونیستی در آینده نزدیک شاهد تحولات بنیادینی خواهد بود، حقیقتی هست که مطمئنا اتفاق خواهد افتاد.