رواج شادی درجامعه نیازمند مدیریت نهادهای اجتماعی است
57 بازدید
موضوع: جامعه شناسی
مصاحبه کننده : خبرگزاری ایرنا
محل مصاحبه : مرکز تخصصی ترجمان دینی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری ایرنا
تاریخ نشر : Jul 25 2011 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

رواج شادی در جامعه نیازمند چیست ؟

رواج شادي درجامعه نيازمند مديريت نهادهاي اجتماعي است

رواج و نهادينه سازي شادي در جامعه نيازمند مديريت نهادهاي اجتماعي است.حسن عبدي پور  محقق و پژوهشگر در گفت وگو با ايرنا با اشاره به پژوهش"جوان و شادي از منظر تعاليم اسلامي" افزود: شادي و نشاط ماده اصلي تغيير، تحول و تکامل انسان است.وي بيان داشت: در جامعه اي خوشحال با روحيه شاد و باطراوت زمينه توليد بهتر، اشتغال بيشتر و اقتصاد پويا و سالمتر فراهم مي شود چراکه در چنين محيطي ذهن پويا، زبان گويا و استعدادها شکوفا مي گردد.وي گفت: مراکز اجرايي موظف به تلاش در راستاي ترويج شادي و نشاط در جامعه با در نظر گرفتن عدم تکراري بودن آن هستند.

وي با اشاره به اهميت نشاط مردم بويژه نسل جوان در اسلام يادآور شد: دين اسلام کامل است و دستورالعمل مديريت شادي را براي شادکامي جامعه ارائه کرده است.وي تاکيد کرد: بايد براي توسعه بهداشت رواني جامعه برنامه ريزي شود زيرا ميزان مشکلات در جامعه با اشاعه نشاط کاهش مي يابد.

عبدي پور با اشاره به آسيب شناسي شادي افزود: آسيب هاي فردي، اجتماعي، فرهنگي، سياسي و اقتصادي از آسيب هاي دوران جواني است که شادي را به چالش مي کشد.

وي خاطرنشان کرد: اگرعنصر شادي درجامعه بدرستي مديريت عملي نشود اين امر از سوي دشمنان دستمايه بحران آفريني و دگرگوني اساسي قرار مي گيرد.

وي اظهار داشت: ظهور و بروز زمينه شادي در جامعه توسط متوليان مسائل فرهنگي و اجتماعي مي تواند اين آسيب ها را به حداقل برساند.

عبدي پور افزود:نشاط ملي و شادي عمومي و قلبي موجب ايجاد رضايت خاطر،اميدافزايي و اعتماد به نفس مي شود و عوامل بحراني و دگرگوني در جامعه از سوي دشمنان را از بين مي رود.

وي گفت: نبود شادي و نشاط آسيب هاي مختلفي همچون آسيب فردي، اجتماعي، فرهنگي، سياسي و اقتصادي ايجاد مي کند.

وي افزود: جامعه ناشاد مردم را به بي تفاوتي نسبت به پديده هاي سياسي و کاهش مشارکت سياسي آنان مي کشاند و اين امر موجب سرمايه گذاري براي توطئه چيني دشمنان مي شود.

وي،ايمان، رضايت و تحمل، عبادت، مثبت نگري، خنده و تبسم، اعتماد به نفس، خوش بويي، خودآرايي، پوشيدن لباس نيکو، ورزش، تغذيه مناسب، انضباط فردي و تفريحات سالم را از عوامل موثر در ايجاد شادي ذکر کرد.

اين محقق تاليفاتي همچون جوان و معنويت، جوان و اوقات فراغت، نقش اجتماعي انتظار،جوان و دنياي رسانه و فناوري اطلاعات، جريان شناسي سلفي گري و فرهنگ غيبت را در کارنامه خود دارد. ک/3

[ یکشنبه شانزدهم مرداد 1390 ] [ 3 PM ] [ صباوفایی فرد ]

آرشیو نظرات